SMAJ30CA-TP
Mfr.Part #
SMAJ30CA-TP
Manufacturer
Micro Commercial Components (MCC)
Package/Case
Datasheet
SMAJ30CA-TP
Description
TVS DIODE 30VWM 48.4VC DO214AC
Stock
3625
Manufacturer :
Current - Peak Pulse (10/1000µs) :
8.3A
Operating Temperature :
-55°C ~ 175°C (TA)
Power - Peak Pulse :
400W
Product Status :
Active
Voltage - Breakdown (Min) :
33.3V
Voltage - Clamping (Max) @ Ipp :
48.4V
Voltage - Reverse Standoff (Typ) :
30V